Ohlasy účastníků

GYMPL :D

Tak sice asi nevyhrajeme, ale posíláme alespoň fotku nás všech z týmu GYMPL :D
Název fotky je "Nejlepší spolupracovníci".

Hotentoti

Fyziklání bylo velmi náročné, ale úlohy jsme řešily s úsměvem. Často jsme si rvaly vlasy, když nám došlo, že vše co jsme vypočítaly, bylo marné, ale chvíle úlevy po dobře vypočítaném příkladu nám zase dodaly naději. Celá soutěž nás stmelila a poučila. Rády se zúčastníme i příští rok.

MRGAITS

Fyziklání online sme riešili priamo v priestoroch našej školy (GAMČA). Radi by sme poďakovali škole za túto možnosť.
V priebehu súťaže u nás na škole bola príjemná atmosféra. Občas nastalo napätie pred odovzdávaním príkladu, či je správne vyrátaný. Súťaž sme si užili a sme radi, že sme sa do nej mohli zapojiť.​ Na fotografii sú zľava: Tomáš Sásik, Matej Parada,
Barbara Pulmannová, Nina Raganová a Sára Kuťková.

Fizzy Wizzies

Posíláme 3 fotky našeho týmu před a po řešení Fyziklání Online. Sešli jsme se na Fakultě matematiky na University of Cambridge.
Dobrá soutěž - díky!

Náš tým (na fotkách zprava): Stanislav Fořt, Jakub Vošmera, Dominik Miketa, Michal Buráň

GymŠpiťáci


Expedice Mars 2015

Ve středu 2. 12. 2015 se v odpoledních hodinách na pražském Gymnáziu Špitálská sešli tři mladí studenti – Jakub Janoušek, Michal Koldinský a Eliška Synková, aby společně řešili úlohy letošního ročníku Fyziklání online. Od svých obrazovek z pohodlí domova jim pomáhal Vít Janda a Tomáš Faikl. Je nutné podotknout, že každý ze zmiňovaných navštěvuje jinou školu a to i v různých městech. Naše pětice se poznala letos během soutěže Expedice Mars, o čem svědčí také náš název Expedice Mars 2015. V 17:00 soutěž započala a na webových stránkách soutěže se začaly objevovat první úlohy. Naší pětici šlo z počátku vše rychle od ruky, s dalšími příklady však přicházela vyšší obtížnost. Konečný bodový zisk našeho týmu činil v době ukončení soutěže ve 20:00 57 bodů, což odpovídá 12 vyřešeným úlohám. Tento bodový zisk nám zajistil 7. pozici v celkovém pořadí kategorie C. Soutěže jsme se letos zúčastnili poprvé, v příštím roce už plánujeme dosáhnout na nejvyšší příčky.

Na fotografii zleva: Michal Koldinský, Jakub Janoušek, Eliška Synková

Víťazi v Okamihu

Mega bolo,

dobre sa nam ratalo - v skole a jeden cez net. Priklady boli dost dobre, pomenej mechaniky potesilo. Pre mna top moment vyriesenie 32 a zistenie, ze E/B=c pre elmag vlnu. Na odoslanie posledneho prikladu nam 15 sekund nezvysilo :P

Gymtri

Psala se středa 2. listopadu 2015. Nad Třincem se setmělo, lidé již dojeli z práce a z nákupů domů, děti ze škol rovněž. V dáli září železárny a hle, na gymnáziu se ještě také svítí. Proč to?

Jak se již stalo tradicí, v prvních prosincových dnech se tu dobrovolně v 17 hodin večer sejde parta, kterou by většina spolužáků označila za blázny, jež obětují tři hodiny volného času ve prospěch fyziky. Pro nás se však Fyziklání resp. Fyziklání online stalo v průběhu let srdcovou záležitostí. Před čtyřmi lety se na „gymplu“ začal formovat tým, který neměl ty nejvyšší ambice, nebyl složen z pěti Einsteinů a nevěděl, co čekat. Co nám však nechybělo, bylo odhodlání, spousta jídla a sladkostí a hlavně týmový duch. Pětice studentů, která doznala drobných změn a skončila ve finálním složení – Lukáš, Štěpán, Jirka, Kamil a Maku však zanedlouho začala dobývat svět. Během následujících let jsme se Fyziklání a Fyziklání online zúčastnili pokaždé, řešili je s velkým nadšením a měli ohromnou radost z našich úspěchů, ale hlavně, měli jsme radost ze hry. Klasické Fyziklání pro nás vždy znamenalo krásný výlet do dalekého hlavního města s paní profesorkou, dále možnost se lecčemu přiučit, zavařit si hlavu nad zajímavými úlohami a v dobré náladě usedat odpoledne do vlaku směr dálný východ. Fyziklání online sice postrádá efekt přímého soupeření s ostatními v jedné místnosti, avšak na půvabu rozhodně neztrácí.

Tento rok jsme se tak rozhodli do něj znova s chutí pustit, tentokrát poprvé v nejstarší kategorii A. Jídla a pití bylo dost, technika zlobila, knih, tabulek a papírů bylo dost a hodiny ukazovaly 16:59, zkrátka všechno jak má být. Jako vždy zdravě nahecovaní a napjatí jsme čekali zadání prvních úloh, které v zápětí přišlo. Následující tři hodiny se pak asi dají nejlépe popsat jako změť počtů, náhod, nových myšlenkových postupů, ťukání do kalkulačky, hledání v tabulkách, stěžování si na banální chyby, záblesků radosti ze správných výsledků a klasického shonu těsně před koncem. To vše však ve veselé a pohodové atmosféře našeho tradičního doupěte – studovny s pohodlnými gauči. Náš tradiční rituál nedívání se na výsledky byl bohužel asi dvě minuty před koncem zhacen naší paní profesorkou. Nic naplat, soutěž je ukončena, máme toho dost a vidíme naše umístění – 6. místo. Vzhledem k tomu, že jsme poprvé soutěžili v kategorii A, a né všichni plánujeme kariéru v CERNu, jsme byli s výsledkem spokojeni. Krátce jsme zkontrolovali naše mladší kolegy a potencionální nástupce, kteří soutěžili v kategorii C a nostalgicky zavzpomínali na mladá léta. Čas hrozně letí, když jste maturant. Po dlouhém dni v „ústavu“ už ale hurá domů, s myšlenkami upřenými k tomu, jak se v Praze co nejlépe rozloučit s epochou jménem Fyziklání.

Nezbývá, nežli znovu poděkovat organizátorům za skvěle připravenou soutěž, kterou považujeme za tu nejlepší pod sluncem. Těšíme se na Vás v Praze!
Tým Gymtri (Markéta Kubiková, Lukáš Supik, Štěpán Stenchlák, Jiří Mravec, Kamil Cinkraut)

Tachyony

Ahojte,
nejdřív bych chtěla říct, že fyziklání bylo super a zároveň nemám absolutně tušení, co mám napsat do téhle zprávy. Soutěžili jsme v počítačové učebně na Přírodovědecké fakultě UP ješte s jedním týmem z naší školy, který byl ale v nižší kategorii. Nejdřív nám šlo počítání jako po másle, ale pak jsme se postupně začali zadrhávat. Já jsem například vždycky došla buď k nějakému naprosto nesmyslnému obřímu číslu, nebo šílenému vzorečku. Honza, který seděl vedle mne poslední hodinu už jen bezradně zíral do monitoru a občas přepínal zadání úloh. Kluci za náma zase počítali stylem: ...hmm, nevychází nám to, tak tohle zanedbáme a tam něco přičteme a hele, máme výsledek. :D

Nakonec jsme skončili 12. a tým co tam byl s námi, ale v nižší kategorii nás dokonce i bodově předběhl.

Co se týče fotky, tak kluci se nechtěli fotit a jelikož já nemám mobil s foťákem, tak jsem to fotila cizím. Podle toho to taky vypadá.

FtáKopySk

V útulnej FKS mietnosti na Bratislavskom MatFyze, s chladničkou plnou diferenciálnych operátorov a pomarančami na riešenie úloh o symetriách zafarbených sfér. A v nemenej útulnej hotelovej izbe v Kórei sa zúčastnil FtáKopySk po tretí krát Fyzikláni Online.

Tento rok s veľmi jasným cieľom: poraziť Smoluchowski's team.

Ten tožiž skončil tesne pred FtáKopySkom už predchádzajúce dva ročníky. Motivácia bola zvýšena o stávku, o kamión čohosi o čom neradno hovoriť. Vedľajším cieľom bolo samozrejme poraziť všetkých ostatných a zarátať si zaujímavé úlohy.

Všetkých ostatných sme porazili, zaujímavé úlohy zarátali. A Smoluchowski's team to ešte budúci rok uvidí!

Ďakujeme orgom za super súťaž!

FtáKopySk

C8H11NO2


Vyhrajeme i bez názvu

Soutěž jsme si jako každoročně velmi užili. Fyziklání nám nejen napomáhá se zdokonalovat ve fyzikálních úlohách, ale taky nás nutí vymýšlet taktiku, abychom byli co nejpřesnější a nejrychlejší. No a jak si takovéto 3 hodinky zpříjemnit? Jedině s dobrým kolektivem, jídlem a kupou zábavy

Přikládáme fotku jako důkaz, s komentářem: ,,Co není v hlavě, musí být v nohách''.

Quantum

I am now attaching a photo of our team (Quantum, from Brazil). The small plank I'm holding is our team mascot, called Planck.

Our team is participating in the Online Physics Brawl for the second time (last year, we were named Quantum Brazil) in a row. We don't necessarily participate expecting to win, since the competition for this olympiad is big, but we love the format of it. The questions are quite challenging (IPhO training-level, in my opinion), and along with the time constraint and the quick assistance done in real time by you guys (along with thorough, immediate results at the end) just build up on an amazing olympic experience.

I take care of a website that's specialized in talking about scientific olympiads in Brazil, called Olimpíadas Científicas (www.olimpiadascientificas.com), and I was able to see a lot of different online olympiads come and go. You guys are, by far, the best online olympiad I've ever seen.

I hope my friends and I participate in the Online Physics Brawl next year as well.

Thanks for the experience.

San Ignacio

We are from Colombia and really enjoyed the contest!

Thank you for the opportunity!