Ohlasy účastníků

Dašák

Posíláme fotku zoufalí při posledních pokusech řešení úloh kterým nerozumíme a doufáme aspoň v trička za fotku :-)
Jinak super soutěž, kde se spoustu nového dozvíme.
Tým Dašák

K-c

Opět po roce se náš tým neohrožených žen rozhodl zúčastnit fyziklání. Jelikož jsme už minulý rok soutěžily, věděly jsme co čekat. Naladily jsme se tak na vánoční vlnu a fyziklání rozjely v červeno-bílé sestavě. Připravovaly jsme se dlouhé týdny. Napětí mezi námi by se dalo krájet gama nožem. Po několika příkladech, které jsme vyřešily, jsme na sebe byly opravdu pyšné. V průběhu soutěže jsme si užily spoustu legrace. Podle nás je totiž nejdůležitější spojení zábavy a fyziky. I podle učitelů jsme byly po oba roky nejveselejší tým, protože po každé vyřešené úloze jsme doslova vyskakovaly až ke stropu. Sice jsme neskončily mezi prvními, ale s naším umístěním jsme velmi spokojené. Už teď se těšíme na další rok s mottem Žijeme si svůj fyziko-příběh.
S pozdravem tým K-c.

Szimere Bindis

Na Fyziklání v Prahe sme boli tento rok vo februári a už druhý rok po sebe sme sa zapojili do tejto skvelej online sútaže a opäť sa nám to veľmi páčilo!! Hoci nie sme až tak zdatní vo fyzike ako väčšina tímov, ktoré sa pravidelne zúčastňujú, zatiaľ sme si zakaždým riešenie príkladov mimoriadne užívali a mali sme pri nich veľkú srandu :D. Príklady sú naozaj všetky vždy veľmi zaujímavé a ich riešenie nám veľa dalo a donútilo nás rozmýšľať úplne inými spôsobmi. Dúfame, že sa budeme môcť tento rok znova zúčastniť aj normálneho Fyziklání, už sa na to moc tešíme! Ďakujeme Vám za túto výnimočnú súťaž :).

Božkovci

Když s návrhem o účasti ve Fyziklání online přišel náš „kapitán“, nikomu z nás se do soutěžení moc nechtělo. Díky jeho bezbřehé trpělivosti se mu však pět lidí do týmu podařilo sehnat, i když to bylo, jak se říká „za pět dvanáct“. Protože některé členy týmu navzájem dělila vzdálenost cca. 200 kilometrů, padla volba na krásný fyzikální Skype hovor.

Začali jsme se scházet deset minut před začátkem a v plné síle jsme se sešli asi až po dvaceti minutách soutěže. Začátek byl sice hodně divoký, plný zmaru a zmatku, ale očekávali jsme, že se to časem zlepší. Nezlepšilo. A tak čas utíkal a úlohy mizely jen pomalu.

Po třech hodinách nastalo vysvobození z naší fyzikální bitvy, kde jsme se pokoušeli porazit sami sebe. Žádné zázračné umístění z toho nevzešlo, ale zážitek, jak zapínáme Minecraft, jen abychom zjistili, jak se rozlévá láva, je k nezaplacení.

Z Těšína zdraví Ondra, Adam, David, Kristýna a Anička

The Nuclear Waste

Všetci sme sa spolu zišli osláviť narodeniny jedného z nás, a to tým, čo máme najradšej - samozrejme, že fyzikou. Na prvý problém sme narazili ešte pred začiatkom súťaže, keďže sme nevedeli zohnať miesto, kde by sme sa všetci spoločne stretli. Ako je možné vidieť, skončili sme v ambulancii. Posilou pri počítaní príkladov bola pizza, ktorá bola štedro na účet nášho oslávenca. Riešenie týchto jedinečných úloh sme si nesmierne užili. Obzvlášť oceňujeme vtipné názvy úloh. Srdečne ďakujeme organizátorom za snahu, ktorú vložili do tejto súťaže, aby sme my mohli stráviť večer takýmto skvelým spôsobom. Spoločné počítanie viac či menej náročných úloh z fyziky nás ešte viac združilo a prinieslo nám úsmev na pery. Dúfame, že sa nám podarí zúčastniť sa aj Fyziklání v Prahe a už sa tešíme na ďalšie budúcoročné Fyziklání online.

Mikulášská skvadra

Dne 27. listopadu 2019 jsme měli možnost zúčastnit se fyzikální soutěže Fyziklání Online. Z naší školy se do soutěže zapojilo celkem 8 týmů. Tým „Bioložka a čtyři programátoři“ obsadil v mezinárodní konkurenci 17. místo a v rámci ČR vybojovali krásné 4. místo. Další týmy byly méně úspěšné, ale paním učitelkám Věře Krůsové a Jitce Romové, díky kterým jsme se soutěže mohli zúčastnit, jsme přesto radost udělali už jen tím, že jsme svůj volný večer strávili s fyzikou.

Náš tým, Mikulášská skvadra, se této soutěže zúčastnil vůbec poprvé. Minulý rok jsme se Šimonem (dalším členem týmu) reprezentovali naši školu na Fyziklání, tam se nám ale bohužel moc nevedlo. Já jsem se však zúčastnila ještě soutěží Fyzikální náboj a Matematický náboj, které jsme s naším někdejším týmem ovládli. Tento rok musel zbytek týmu soutěžit ve vyšší kategorii, tak jsem sestavila tým nový. Na Fyzikálním náboji jsme slyšeli o Fyziklání Online a řekli jsme si, že bychom ho rádi zkusili. Takhle začal náš příběh o Fyziklání Online.

Ve škole máme naštěstí dost učeben s počítači, takže si každý tým mohl zabrat svou vlastní učebnu. My jsme si vyprosili učebnu matematiky v půdní vestavbě. Nastartovali jsme počítače, přichystali fixy a pak jen čekali na zadání.

Ze začátku každý řešil svůj příklad a jen zřídka jsme si do toho mluvili. V průběhu soutěže jsme však došli k závěru, že se nám týmová práce vyplatí. Každý znal nějaký střípek a po jejich seskládání jsme se většinou dobrali konce. Někdy jsme bohužel udělali drobné chyby, které nás oddělily od správného výsledku. I tak jsme si ale soutěž užili a získali jsme spoustu nových zkušeností.

Za tým Mikulášská skvadra, Klára Hubínková

0x2a

At first, our team, 0x2a, came into this tournament feeling that it would only be about completing problems individually. Yet over the course of the three-hour long competition, we saw just how important it was to collaborate with each other. Setting up an array of tables together, with each of us passing our notebooks back and forth to check answers, we felt that this competition encompassed what a true, real-life scenario may be like in the field of science. At the same time, we enjoyed going through the process of solving and checking some of the most difficult problems. Ordering some to-go Chipotle food and cupcakes to keep our energy going, this was certainly a competition to remember from combining hard-work with a hint of fun. Based on our experiences this year (our first time competing!), we will certainly be coming back next year as well!

Underrated af


5členná 3lógia Douglasa Adamsa


Catchers in the E&M field

Our team consists of five Vietnamese: two high school students and three students having graduated from high school for one or two years.

In our country, there is only one annual Olympiad for individual students. Therefore, Online Physics Brawl provided us with a totally fresh experience: a
chance for us to cooperate in solving a wide range of problems in a relatively short amount of time. Additionally, the questions were challenging, demanding both advanced physics reasoning and rigorous computational abilities.

Although we finished with just one point fewer than the overall winners and missed the reward, we still received invaluable experiences in three hours of effective teamwork. For three graduated participants, this was truly a ‘game’ of entertaining problems; for others, this was a chance to sharpen their skills and knowledge for the upcoming Vietnam Physics Olympiad.

Finally, we would like to express gratitude toward the organizers for creating such an interesting competition. Certainly, we will return next year and spread this competition to enthusiastic physics students in Vietnam.

Our team photo is a screenshot of our Skype conversation. We come from different provinces, so we could not gather offline and had to utilize online communications. However, our passion for physics connected us tightly and fostered extensive collaboration.

SCI-TECH

It was the third year of the team SCI-TECH's appearance in the Online Physics Brawl. The line up of the team is generally students from juniors and seniors of our school. Considering that all of the members from the first year's team are graduated, it was such an honor to represent our alumni, our school, and our country. Not only Online Physics Brawl is now a tradition for our school, but also competing as a member of SCI-TECH is a legacy of our alumni, which makes us proud. But why are we all eager to participate in this
competition?

First, we are studying physics olympiads, and by this competition, we have a chance to compare our performance to other students from all around the world. Secondly, and more importantly, despite the fact that most of the olympiad competitions are individual, Online Physics Brawl is a team-oriented competition. It instills working as a well-coordinated team. Moreover, the contest's dynamic structure and the sense of competing are an entertaining aspect that helps differ Online Physics Brawl from its similars since you can see the scores of the other teams in real-time.

All in all, Online Physics Brawl is a very different contest and it means a lot for SCI-TECH. For this unique experience, we appreciate the whole organization team and hope to see similar events organized in the future.